Cookie preferences
This website uses cookies, which are necessary for the technical operation of the website and are always set. Other cookies, which increase the comfort when using this website, are used for direct advertising or to facilitate interaction with other websites and social networks, are only set with your consent.
Configuration
Technically required
These cookies are necessary for the basic functions of the shop.
"Allow all cookies" cookie
"Decline all cookies" cookie
CSRF token
Cookie preferences
Currency change
Customer-specific caching
Individual prices
Selected shop
Session
Comfort functions
These cookies are used to make the shopping experience even more appealing, for example for the recognition of the visitor.
Note
Statistics & Tracking
Affiliate program
Track device being used
Lifud ADD009-0200-42 Dali 2
Order number: LG51336
Available soon
Prices are only visible after login.
Availability: Ready to ship today, Delivery time appr. 1-3 workdays
Short information
- Order number: : LG51336
- Power Draw: Power Select (4, 6, 8, 9 W)
- Input Current: AC 220 - 240V, 47/63Hz
- IP Code: 20
- Housing Color: white
- Dimensions: 142x30x22 mm
- Warranty: 5 years
Power Draw
9 W
IP Code
IP 20
mounting type
Dimensions
(LxBxH) in mm
142x30x22
Warranty
5 years
Dali 2 LED Power Supply Constant current DC output LED driver with multi level... more
Product information "Lifud ADD009-0200-42 Dali 2"
Dali 2 LED Power Supply
Constant current DC output LED driver with multi level selectable output current by dip switch. DALI- interface and push dim dimming.
high efficiency up to 82%, with the fanless design for LED indoor lighting
Applications:
LED office lighting
LED architectural lighting
LED panel and downlighting
Product Features:
- Constant Current mode output with multiple levels selectable by dip switch
- Plastic housing with class II design
- Built-in active PFC function
- Standby power consumption <0.7W
- Functions: DALI 2 interface, push dimming 0,5KV
Related links to "Lifud ADD009-0200-42 Dali 2"
Technical Details:
| Dimmable: | |
| Method of Dimming: | DALI,Push-Dim |
| Input Current: | AC 220 - 240V, 47/63Hz |
| Power Consumption: | Power Select (4, 6, 8, 9 W) |
| Driver Manufacturer: | Lifud |
| Power Factor (PF): | >0.9 |
| Input Driver: | terminal |
| Output of Driver: | DC 9-42V, 100, 150, 180,200mA |
| CC/CV: | CC |
| Output Current Adjustable: | |
| Switching Cycles: | >100.000 |
| Electrical Protection Class: | II |
| Ambient Temperature (TA): | -20°C - 45°C |
| Storage Temperature: | -40°C - 60°C |
| Dimensions: | 142x30x22 mm |
| Montageart: | surface mounted |
| IP Class: | 20 |
| Housing Color | white |
| Housing Material: | plastic |
| Special Feature of Housing: | Selectable output current |
| Net Weight: | 67 g |
| Type of Packaging: | none |
| Content Master Package: | 96 |
| Product Line: | Advance Line |
| Warranty | 5 years |
| Operating Hours: | >50.000 h TC<70°C |
| Disposal Obligation: | |
| Customs Tariff Number: | 8504408390 |
| Certifications | CE,TÜV,ENEC,SELV |
| ideal für Panels und Downlights | |
| Current select: 100, 150, 180, 200 | |
Viewed
