Cookie preferences
This website uses cookies, which are necessary for the technical operation of the website and are always set. Other cookies, which increase the comfort when using this website, are used for direct advertising or to facilitate interaction with other websites and social networks, are only set with your consent.
Configuration
Technically required
These cookies are necessary for the basic functions of the shop.
"Allow all cookies" cookie
"Decline all cookies" cookie
CSRF token
Cookie preferences
Currency change
Customer-specific caching
Individual prices
Selected shop
Session
Comfort functions
These cookies are used to make the shopping experience even more appealing, for example for the recognition of the visitor.
Note
Statistics & Tracking
Affiliate program
Track device being used
Kompakter, linearer Driver für Feuchtraumleuchten DALI
Order number: LG50376
Prices are only visible after login.
Availability: Ready to ship today, Delivery time appr. 1-3 workdays
Short information
- Order number: : LG50376
- Power Draw: 108 W
- Input Current: AC 198-264V, 620mA, 50/60Hz, DC 180-280V
- IP Code: 20
- Housing Color: white
- Dimensions: 280x30x21 mm
- Warranty: 5 years
Power Draw
108 W
IP Code
IP 20
mounting type
Dimensions
(LxBxH) in mm
280x30x21
Warranty
5 years
The driver may only be replaced by qualified persons
DALI LED driver with selectable output current of 250-1050mA via NFC ... more
Product information "Kompakter, linearer Driver für Feuchtraumleuchten DALI"
DALI LED driver with selectable output current of 250-1050mA via NFC
- Universal LED ballast for recessed and surface mounting
- Adjustable output current: 250-1050mA max. 100W
- Flicker-free
Related links to "Kompakter, linearer Driver für Feuchtraumleuchten DALI"
Technical Details:
| Method of Dimming: | DALI,Push-Dim |
| Input Current: | AC 198-264V, 620mA, 50/60Hz, DC 180-280V |
| Power Consumption: | 108 W |
| Driver Manufacturer: | KGP |
| Power Factor (PF): | >0.95 |
| Input Driver: | terminal |
| Output of Driver: | DC 54-240V, 75-400mA |
| CC/CV: | CC |
| Output Current Adjustable: | |
| Electrical Protection Class: | I |
| Ambient Temperature (TA): | -25°C - 50°C |
| Storage Temperature: | -25°C - 85°C |
| Dimensions: | 280x30x21 mm |
| Montageart: | recessed |
| IP Class: | 20 |
| Housing Color | white |
| Housing Material: | sheet metal |
| Special Feature of Housing: | ohne Zuentlastung |
| Net Weight: | 164 g |
| Product Line: | Advance Line |
| Warranty | 5 years |
| Operating Hours: | >100.000 h |
| Customs Tariff Number: | 8504408390 |
| Certifications | CE,ENEC,SELV |
| Power Select: 120-550mA via NFC | |
| max. driver on 16A breaker: B Type: 39,C Type: 62 | |
Viewed

